WEALDSTONE FC
YOUTH SCHOLARSHIP SCHEME
Combining Academic and Sporting Achievement and Qualifications

Nationwide Conference U19 League Conference Fixtures & Results
Allied Counties Youth League Premier Division Fixtures & Results
Middlesex College League Fixtures & Results
Home Games in BLUE

Allied Counties Youth League - Premier Division Table - Click here !

Wealdstone Football Club Youth Teams

 
 The Allied Counties Youth Team play at Ruislip Manor FC,
Grosvenor Vale, off West End Road, Ruislip, Middlesex


Ruislip Manor FC

 
The Nationwide PASE Conference Youth Team play at Ruislip Manor FC,
Grosvenor Vale, off West End Road, Ruislip, Middlesex


Ruislip Manor FC

 
The Middlesex College League Team play at Kodak Sports and Social Club,
Harrow View, North Harow, Middlesex.


Kodak S&SC

Date

Fixtures

Competition

Result

Thu 11 August

PENN & TYLERS GREEN

Youth Pre Season Friendly

W 2-1
(Omisore, Jack)

Sun 14 August

BURNHAM

Youth Pre Season Friendly

W 3-1
(Johnson(2), Warner)

Wed 17th August

Sun Postals

Youth Pre Season Friendly

W 4-0
(Davidson(2), Fisk, Green)

Thu 18 August

HILLINGDON BOROUGH

Youth Pre Season Friendly

L 2-6
(?)

Wed 24 August

Harefield United

Youth Pre Season Friendly

L 0-3
(?)

Thu 1st September

HARROW BOROUGH

Youth Pre Season Friendly

L 2-3
(?)

SEASON 2005 - 06

Thu 8th September

Chalfont St Peter

Allied Counties League

W 3-1
(Adegoke (2), Wolff)

Wed 14th September

Drayton Manor

Middlesex College League

W 3-0
(Abdullah, Iadicico, Riley)

Wed 14th September

Sawbridgeworth Town

F A Youth Cup Preliminary Round

W 4-0
(Adegoke (2), Jack, og)

Fri 16th September

ALL STAR SPORTS ACADEMY

Friendly

L 1-2
(Abdullah, Iadicico, Riley)

Wed 21st September

UXBRIDGE

Allied Counties Youth League

W 1-0
(Adegoke)

Wed 21st September

BOREHAM WOOD

Conference Youth League

W 4-0
(Milone 2, Davidson, Sharples (pen))

Wed 28th September

BANBURY UNITED

F A Youth Cup 1st Qual Round

W 6-1
(Adegoke (4), Jack, Christian)

Wed 28th September

Isleworth

Middlesex College League

D 2-2
(R. Fejzolli, Sage)

Wed 5th October

Colney Heath

Conference Youth League

W 3-1
(Milone 2, Davidson)

Wed 5th October

Harrow Weald

Middlesex Schools and College Cup

L 1-3
(Senanayake)

Wed 12th October

Hendon

F A Youth Cup 2nd Qual Round

W 2-1
(Dickinson, Kisuule)

Wed 12th October

THURROCK

Conference Youth League

W 3-2
(Davidson (2), Omisore)

Wed 12th October

HARROW WEALD

Middlesex College League

W 4-1
(Johnson (2), Palmer, Riley)

Wed 19th October

Waltham Forest

Conference Youth League

L 0-1

Wed 19th October

HAYES

Allied Counties Youth League

L 0-4

Wed 19th October

UXBRIDGE

Middlesex College League

W 2-0
(Larrington, Sopa)

Wed 26th October

ELY CITY

F A Youth Cup 3rd Qual Round

W 3-2
(Green, Kisuule, Shaw)

Wed 2nd November

BISHOPS STOPFORD

Middlesex College League

W 7-0
(Fisk (3), Ladicicco (2), Palmer (2))

Mon 7th November

FOLKSTONE INVICTA

F A Youth Cup 1st Round

D 1-1 aet
(Adegoke)
(Lost 7-6 on pens)

Wed 16th November

Bye

Conference Youth League Cup 1st Leg

Bye

Wed 16th November

HENDON

Middlesex Senior Youth Cup

W 3-1
(Omisore, Christian, Shaw)

Wed 16th November

Southgate

Middlesex College League

D 3-3
(Bird (2), Palmer)

Wed 23rd November

Bye

Conference Youth League Cup 2nd Leg

Bye

Wed 23rd November

WHITE HART LANE

Middlesex College League

W 1-0
(Sage)

Thu 24th November

Chalfont St Peter

Allied Counties Youth League

L 0-2

Mon 28th November

Beaconsfield

Conference Youth League

L 0-2

Wed 30th November

BINFIELD

Allied Counties Youth League Cup 2nd Rnd

W 1-0
(Adegoke)

Wed 7th December

West London Academy

Middlesex College League

L 1-2
(O'Brien)

Wed 7th December

AFC Wimbledon

Conference Youth League Cup

W 2-0
(Jack, Milone)

Wed 14th December

Uxbridge

Middlesex College League

L 1-3
(D'Austin)

Wed 14th December

BEACONSFIELD

Conference Youth League

L 1-5
(Tolete)

Thu 15th December

Staines Town

Middlesex Senior Youth Cup

L 0-2

Wed 4th January

NORTH GREENFORD UNITED

Allied Counties Youth League

D 2-2
(Adegoke, Christian)

Wed 4th January

Barnet

Conference Youth League

L 0-5

Wed 4th January

ASHMOLE

Middlesex College League

D 1-1
(Mohamoud)

Mon 9th January

Barton Rovers

Allied Counties Youth League

P-P

Wed 11th January

Boreham Wood

Conference Youth League

W 4-0
(Adegoke (2), Hussein (2))

Mon 16th January

Hayes

Allied Counties Youth League

W 2-0
(Christian, Tolete)

Wed 18th January

GRAVESEND & NORTHFLEET

Conference Youth League Cup

L 1-2
(Adegoke)

Wed 18th January

ISLEWORTH

Middlesex College League

W 6-1
(Johnson 2, Riley 2, Warner 2)

Thu 19th January

Burnham

Allied Counties Youth League Cup 3rd Rnd

L 1-3
(Tolete)

Mon 23rd January

Thurrock

Conference Youth League

L 0-3

Wed 25th January

White Hart Lane

Middlesex College League

P-P

Wed 30th January

Barton Rovers

Allied Counties Youth League

L 1-4
(Tolete)

Wed 1st February

WEST LONDON ACADEMY

Middlesex College League

L 0-1

Wed 1st February

WALTHAM FOREST

Conference Youth League

L 0-2

Tue 7th February

FLACKWELL HEATH

Allied Counties Youth League

W 7-0
(D`Austin (2), Bushiri,Green, Kisuule, Milone, Woodcock)

Wed 8th February

Ashmole

Middlesex College League

W 5-0
(Fisk 2, Fejzolli, Riley, og)

Wed 22nd February

DRAYTON MANOR

Middlesex College League

L 0-1

Wed 1st March

Bishops Stopford

Middlesex College League

P-P

Wed 1st March

FARNBOROUGH TOWN

Allied Counties Youth League

W 2-1
(Dickinson, Malone)

Wed 1st March

COLNEY HEATH

Conference Youth League

W 3-2
(Bird, Bishuri, Trower)

Wed 15th March

BARTON ROVERS

Allied Counties Youth League

W 2-1
(Adegoke, Sharples)

Fri 17th March

WEST LONDON ACADEMY

Middlesex College League
Championship Semi Final

W 2-0
(Augustine, Sonuga)

Mon 20th March

Chesham United

Allied Counties Youth League

W 4-0
(Adegoke (3), Sharples)

Wed 22nd March

NORTH GREENFORD UNITED

Allied Counties Youth League

D 2-2
(Kissule, Milone)

Wed 22nd March

Barnet

Conference Youth League

L 0-1

Wed 29th March

SOUTHGATE

Middlesex College League
Championship Final

L 2-5
(Bird, Riley)

Thu 30th March

Flackwell Heath

Allied Counties Youth League

Wed 12th April

CHESHAM UNITED

Allied Counties Youth League

D 1-1
(?)

Wed 19th April

Uxbridge

Allied Counties Youth League

W 5-1
(Kissule, Milone (2), Adegoke (2))

Wed 26th April

Farnborough Town

Allied Counties Youth League

L 0-1

 

capdiary06