Home

News

Match

Team

Tickets

Club

Links

Commercial

Fixtures and Results
All the fixtures and Results for the current season

League Table
The league table for the current season

Reports
All the match reports and player ratings

The Ryman League
A history of the Ryman league

Archives
Fixtures, Results, Tables and Reports from previous seasons

Sponsors of Wealdstone FC



First Team

Reserve Team

Wealdstone Stones
CENTRAL CONFERENCE

Wealdstone Royals
CENTRAL CONFERENCE SOUTH EAST

Date

H/A

Opponents

KO

Comp

W/L/D

Res

Scores

 8th Aug

Broadfields

Dunstable Town

18:30

Friendly

L

2-3

-

13th Aug

Kodak

  USA College Team

18:30

Friendly

L

2-1

-

15th Aug

Broadfields

Molesy Town

18:30

Friendly

W

3-2

-

 20th Aug

Kodak

Edgware Town

18:30

Friendly

D

1-1

-

22nd Aug

Broadfields

  Burnham

18:30

Friendly

W

3-0

-

 29th Aug

Broadfields

 Harefield United

18:30

Friendly

L

1-2

-

 29th Aug

Broadfields

 Chesham United

18:30

Friendly

L

1-3

-

 5th Sep

Broadfields

Pinnacle

18:30

Friendly

W

1-0

-

12th Sep

A

CAV

18:30

Friendly

D

1-1

-

FA Youth Cup

26th Sep

  A

Harefield United

19:30

FA Youth Cup 1st QR

W

6-2

Fashnau 2, Awonus,Kelani,Salapatas, Sikora

 

10th Oct

A

Thamesmead Town

19:30

FA Youth Cup 2ndQR

W

1-0

Fashnau

 24th Oct

A

Leyton

19:30

FA Youth Cup 3rd QR

L

5-0

-

STONES

19th Sep

H

Thurrock

14:00

CC

L

3-7

Zoel (2) ,Hayford

3rd Oct

A

Welwyn Garden City

14:00

CC

L

1-2

Zoel

10th Oct

H

Whitton United

14:00

CC

PP

-

-

 17th Oct

A

Barking Abbey

14:00

CC

PP

-

-

 24th Oct

H

Boreham Wood Whites

14:00

CC

W

3-2

Expo, Larrington Opondo-Mbai

31st Oct

A

Brightlingsea Regent

14:00

CC

L

5-0

-

7th Nov

H

Concord Rangers

14:00

CC

L

1-3

 Dadson

14th Nov

A

Hitchin Town

14:00

LC

W

3-4

Kahesa (3),Larrington

21st Nov

A

Winchmore Hill

14:00

CC

D

1-1

28th Nov

A

Histon

14:00

CC

L

3-2

Kelani (2)

12th Dec

A

Welwyn Garden City

14:00

LC

 L

2-1

Jallow

9th Jan

A

Grays Athletic

14:00

CC

L

2-1

Kelani

 16th Jan

H

Grays Athletic

14:00

CC

W

1-0

Salapatas

23rd Jan

A

Thurrock

14:00

CC

-

-

-

30th Jan

H

Welwyn Garden City

14:00

CC

L

2-0

-

6th Feb

A

Whitton United

14:00

CC

D

2-2

Grandison 2

8th Feb

H

St. Albans Saints

14:00

CC

-

-

-

13th Feb

H

Dagenham & Redbridge

14:00

CC

L

2-4

-

20th Feb

A

Boreham Wood Whites

14:00

CC

L

3-2

Jallow 2, Opondo-Mbai

27th Feb

H

Brightlingsea Regent

14:00

CC

L

3-0

-

5th Mar

A

Concord Rangers

14:00

CC

L

2-1

Fejzolli (pen)

12th Mar

H

Winchmore Hill

14:00

CC

L

2-0

-

19th Mar

A

Dagenham & Redbridge

14:00

CC

L

3-1

  Blennerhassett

26th Mar

H

Whitton United

14:00

CC

W

5-1

Zoel 2, Banfield, Dadson, Okunola

31st Mar

H

St Albans City Saints

14:00

CC

L

3-2

Kahesa 2

2nd Apr

H

Histon

14:00

CC

W

4-3

Okunola 2, Fejzolli, Jallow-

9th April

A

St Albans City Saints

14:00

CC

W

4-3

Okunola 2, Fejzolli, Jallow

Royals

19th Sep

A

Dartford

14:00

CCSE

w

4-2

Nichols (2), Paraskevas, Campbell

3rd Oct

H

Wycombe W

14:00

CCSE

L

2-4

Awonusi

10th Oct

A

Ebbsfleet Utd

14:00

CCSE

PP

-

-

17th Oct

Fisher Ath

14:00

CCSE

PP

-

-

24th Oct

A

Walton & Hersham

14:00

CCSE

PP

-

-

31st Oct

H

Borehamewood Blues

14:00

CCSE

W

3-0

Pasaskevas 2, Awonusi

07th Nov

A

Woking Whites

14:00

CCSE

L

7-2

Awonusi, Horan

14th Nov

H

Fisher Ath

14:00

LC

L

1-3

Horan (pen)( Fisher removed)

21st Nov

H

Welling Utd

14:00

CCSE

L

0-4

  -

28th Nov

 H

Ebbsfleet United

14:00

CCSE

L

3-5

Nichols (2), Mwenze

09th Jan

H

Bromley

14:00

CCSE

D

1-1

Awonusi

16th Jan

A

Bromley

14:00

CCSE

L

1-0

-

23rd Jan

H

Cirencester Town

14:00

LC
3rd Round

L

2-3
AET

Awonusi 2

30th Jan

A

Wycombe W

14:00

CCSE

L

2-0

-

6th Feb

H

Ebbsfleet Utd

14:00

CCSE

D

1-1

  Nichols

13th Feb

A

Fisher A

14:00

CCSE

L

6-4

Mwenze 2, Awonusi, Cifuentes

20th Feb

H

Walton & Hersham

14:00

CCSE

W

2-1

Awonusi (pen), Sikora

27th Feb

A

Borehamwood Blues

14:00

CCSE

Abandand

-

-

5th Mar

H

Woking Whites

14:00

CCSE

L

6-0

-

12th Mar

A

Welling Utd

14:00

CCSE

W

3-1

Sikora 3

19th Mar

H

Fisher Ath

14:00

CSSE

D

3-3

Awonusi 2, Spence

26th Mar

A

Walton & Hersham

14:00

CSSE

W

4-3

Pulver 2, Horan, Longdon

2nd Apr

A

Boreham Wood

10:00

CSSE

W

4-1

Awonusi 4

16th Apr

H

Dartford (to be played at
Hillingdon B)

14:00

CSSE

W

7-5

-

2nd Apr

A

Boreham Wood

10:00

CSSE

W

4-1

Awonusi 4

TBA

A

AFC Wimbledon

14:00

CSSE

D

0-0

0-0 Draw awarded

9th Apr

H

AFC Wimbledon

14:00

CCSE

L

6-2

Awonusi ,Nichols

Middx Senior
Youth Cup

17th Oct

A

Northwood Utd

19:45

MSYC

L

0-2

-

Stanmore College Team

12th Sep

A

Kingston

14:00

ECL

L

1-4

Kelani

19th Sep

H

Solihull

14:00

 ECL

W

2-1

Kelani, Spence

26th Sep

H

Filton

14:00

ECL

L

1-6

Horan (Pen)

3rd Oct

A

Swansea

14:00

ECL

D

2-2

Kelani, OG

17th Oct

H

West Suffolf

14:00

ECL

D

0-0

-

14th Nov

A

Southgate

14:00

ECL

L

2-1

Opondo-Mbai

12th Dec

A

Moulton

14:00

ECLC

W

3-1

Salapatas,Awonusi,Paraskevas

17th Dec

A

Kingston

14:00

ECL

W

2-1

Salapatas, Awonusi

23rd Jan

H

West Suffolk

14:00

ECLC

L

4-2

Kelani 2

13th Feb

A

Filton

14:00

ECL

L

4-1

Kelani

5th Mar

H

Swansea

14:00

ECL

W

3-0

Khan, Mwenze, Zoel

28th Mar

A

John Lyon

14:00

Harrow Schools

-

-

-

2nd Apr

A

Histon

14:00

ECL

-

-

-

7th Apr

A

Solihull

14:00

ECL

-

-

-

9th Apr

H

Southgate

14:00

ECL

-

-

-

 

Home

 Away

League Cup

FA Youth Cup

Friendlies